Машинист од Прилеп пронајден затрупан во одрон од земја во рудникот „Суводол“

Од:

38-годишниот К.Т. од Прилеп, кој работел како машинист, пронајден е затрупан во одрон од земја во рудникот „Суводол“.

Како што соопшти МВР, случајот е пријавен ноќеска, во 02.30 часот во СВР Битола.

Лекар од Итна медицинска помош Битола констатирал смрт, а увид извршила екипа од СВР Битола. На местото на настанот биле Трудов инспектор и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било предадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Работник настрада по пад при изведување градежни работи во Гази Баба

Ана Ололовска

Приведен скопјанец, во неговиот „мерцедес“ пронајдени тројца Кубанци

Во кумановско Табановце, пронајден мртов 20-годишен Сириец

Катерина Павлова-Николовска

Пронајдено телото на 84-годишен жител од кочанско по кој се трагаше четири дена

Мери Јордановска

Прегазен пешак во Илинден, возачот побегнал

Ана Ололовска

Малолетник од Албанија предизвикал сообраќајка кај Струга и со тешки повреди завршил во болница