Марихуана и амфетамин пронајде полицијата кај стружанец

Од:

Струшката полиција поднесе кривична пријава против 25-годишниот И.Н. од Струга, осомничен за извршени казнени дела „неовластено производство и пуштање во промет на опојни дроги, психотропни сустанци и прекурсори“ и „овозможување на употреба на опојни дроги“.

Како што информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, на 6. јули годинава, пријавениот отворајќи ја пред полициските инспектори предната хауба од неговото патничко моторно возило марка „БМВ“, исфрлил една најлонска ќеса со марихуана што претходно ја сокрил под хаубата на моторот до филтерот за воздух.

– Дополнително кај пријавениот  во чорапот од левата нога е пронајдено уште едно ќесе со помала количина марихуана, како и 12 помали пакувања со синтетичка дрога амфетамин. Пронајден е и еден кујнски нож сокриен во патничкото моторно возило, вели Димоски.

Настанот се случил во 20 часот и 20 минути на улицата „Владо Малески“ каде пријавениот пристигнал со негов пријател од Скопје. Тие имале средби со двајца наркозависници од Струга.

Би можело да ве интересира

Приведени две лица од Дебар кај кои се пронајдени 20-тина килограми марихуана

Кривична пријава за тетовец осомничен за девет тешки кражби

Татјана Ташкова

Нападнат претседател на месната заедница Шупли Камен и водостопански инспектор

Татјана Ташкова

Три лица во Прилеп осомничени за насилство

Ана Ололовска

Приведен крушевчанец за криумчарење 45 мигранти

Ана Ололовска

Македонски државјанин фатен со половина грам марихуана на косовската граница

Ана Ололовска

Leave a Comment

1 × one =