Малолетно девојче повредено од дефектолог од Скопје

Од:

Вчера во 12.30 часот во СВР Скопје, 44-годишниот Н.П. од Скопје пријавил дека на 18.03.2023 околу 16.30 часот неговата сопруга му кажала дека нивната малолетна ќерка имала повреди во пределот околу ушите, кои ѝ биле нанесени од 36-годишната Е.С. – дефектолог од Скопје, која приватно ја ангажирале да држи часови на нивната ќерка, извести МВР.

Со неа бил извршен службен разговор во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од Велес, расчистени шест тешки кражби

Ана Ололовска

Претрес во Скопје, приведен дилер, пронајдена дрога

Ана Ололовска

Кривична пријава за полициски командир во Виница

Ана Ололовска

Приведени две лица поради кривично дело изнуда

Ана Ололовска

Приведен крадец од Битола баран со потерница за затворска казна од две години

Ана Ололовска

Кривична пријава против вработен во Затворска полиција за „противзаконито ослободување на лице лишено од слобода“

Ана Ололовска