Лишени од слобода крадци во Скопје, одземеното вратено на оштетениот

Од:

По преземени оперативни мерки и активности од страна на полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар, на 25.11.2022 лишени од слобода биле 18-годишниот Џ.М. и 20-годишниот Д.М. од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека истиот ден на Кеј “Димитар Влахов“ во Скопје извршиле разбојничка кражба врз 26-годишниот С.Б. и му одзеле пари, извести МВР.

– По лишувањето од слобода, кај нив бил пронајден нож на преклопување, како и пари во различни апоени, а кои што потекнувале од извршеното кривично дело. По насоки на надлежен обвинител од ОЈО Скопје од страна на оштетениот и уште едно лице сведок било извршено препознавање, а по целосно документирање на случајот против осомничените ќе биде поднесена кривична пријава по член 238 од КЗ на РСМ, соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

Жена од Кичево на државно земјиште неовластено изградила објект од 180 м2

Ана Ололовска

Приведен скопјанец кој се сомничи за физички напад

Ана Ололовска

Извлечен брачен пар кој со возило заглавил во снежните наноси во крушевско

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Бугарски пратеник во живо пренесуваше како се бутка со македонската полиција

Анита Петровска Рајковиќ

(ФОТО) Кражба во Аеродром – им ги украле влезните врати на станарите од неколку згради

Приведени крадци од Тетово

Ана Ололовска