Лишен од слобода 69 – годишник по пријава дека допирал малолетничка

Од:

Родители во полиција пријавиле сосед дека ја допирал нивната ќерка по што пријавениот е лишен од слобода. Настанот се случил вчера околу 20 часот.

dobivaj vesti na viber

-Вчеравечер во 22.10 часот на ул.„Тодор Циповски-Мерџан“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода И.К.(69) од Тетово, затоа што околу 19.45 часот допирал по телото малолетничка од Тетово, негова сосетка. Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, во координација со Јавен обвинител, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Тетово.

Во друг случај во Вејце полицијата бележи пријава за физички напад меѓу соседи. Педесет и седумгодишниот З.Х. вчера пријавил дека утрото околу 7:30 часот, во близина на неговата куќа, физички бил нападнат од 30-годишниот сосед Б.С. Се расчистува и документира случајот и против пријавениот Б.С. ќе следува соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Татко убил педофил, синот убиството го гледал на телевизија

Горан Наумовски

Татко ја силувал својата малолетна ќерка

А1он

Истрага за педофил кој заканувајќи се со нож силувал девојче

А1он

Педофил од Кратово силувал девојче од Пробиштип

А1он

Малолетник силувал мало девојче кое му било роднина

А1он

Гостиварец ја силувал својата 12-годишна полусестра

А1он