Левица: Пратеникот Арбен Зибери се обиде да го нападне собранискиот колега Крмов

Од:

На денешната тензична седница во Собрание, пратеникот од редовите на ДУИ, Арбен Зибери, се обиде да го нападне пратеникот Борис Крмов, се вели во соопштението од Левица.

„Им порачуваме на амнестираните насилници од ДУИ дека времето на плашење на македонскиот народ заврши и дека нивните послушници ДПМНЕ и СДС се делегитимирани одамна во очите на македонскиот народ“, велат од партијата.

Би можело да ве интересира

Левица: Шукова и Касами да одговараат како издале Б еколошка дозвола за изгорениот магацин во Тетово

Дивоградбите во Чаир ја докажаа нефункционалноста на легализацијата донесена од СДС и ДПМНЕ

Предраг Петровиќ

Левица: Пожар на стари објекти на локација во Влае планирана за изградба на нови згради по примерот на Треска

Левица: Државната ЕСМ Продажба да ја преземе лиценцата од ЕВН Хоум

Горан Наумовски

Левица: ОЈО на чело со Абази не реагира за скандалот со Државна лотарија

Каевски: Дали вредностите на Енвер Хоџа ќе ги преговара Мицкоски на маса со коалицискиот партнер Левица?