Лекарите извадиле куршум од тело на повреден маж, пациентот тврдел дека се повредил од метален предмет

Од:

Во скопската полиција вчера е пријавено дека во комплексот клиники „Мајка Тереза“, при хируршка интервенција бил изваден проектил од огнено оружје од пациентот Д.П.(21) од село Бразда, скопско.

На 18 овој месец тој бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, при што изјавил дека паднал во дворот, и, како што рекол, се повредил од метален предмет.

Се преземат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Кумановци со нож ранија познаник, па го оставија на улица

Малолетници со нож раниле момче во Скопје, ранетиот заврши во болница

Насилно момче избоде патник во автобус на ЈСП

Горан Наумовски

Го нашла синот обесен во шумата, па грабнала нож и го прободела сопругот во белите дробови

Горан Наумовски

Млад Србин избоден со нож во Косово

Горан Наумовски

Во Градски парк ранет турски државјанин