Лажна е пријавата за бомба во објект на Пошта во Скопје, заврши проверката

Од:

Пријавата за бомба во објект на Пошта на Македонија во Скопје е лажна информира Министерството за внатрешни работи. Од таму велат дека се направени сите потребни провеки и е констаирано дека заканата за поставена бомба не е вистините.

Веднаш по добивањето на заканата објектот беше евакуиран.

Би можело да ве интересира

МВР осомничи малолетник за тероризам, детето испраќало закани за бомби од дома

Горан Наумовски

Спасовски: Од воведувањето на новите протоколи, имавме само две дојави за бомби

Горан Наумовски

СДСМ: Молк во ВМРО-ДПМНЕ за опструкциите и нивната улога во лажните дојави со бомби

Катерина Павлова-Николовска

Нови протоколи за справување со кибер заканите, МВР ќе известува ако има реална закана

Ана Ололовска

Спасовски: Лажните дојави за бомби доаѓаат од адреси од Иран и од Русија

Влада: МВР и МОН усогласија мерки и упатства за јакнење на безбедноста на училиштата и непречено одвивање на наставата

Ана Ололовска