(ВИДЕО) Ламбе Алабаковски го запали францускиот предлог: Ако мојата дијагноза е пироман, вашата е предавничка

Од:

„Ако мојата дијагноза е пироман, вашата дијагноза е предавничка“ им порача денеска на властите пејачот Ламбе Алабаковски, кој со македонската химна го отвори денешниот протест против францускиот предлог.

dobivaj vesti na viber

Алабаковски порача дека Преспанскиот договор, Договорот со Бугарија и францускиот предлог се фашизам и го запали листот на кој беа испишани овие договори.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Автокоманда го пречека Ламбе Алабакоски на плоштадот

А1он

Ламбе Алабаковски: Народе мој Ви благодарам за Вашата поткрепа

Ана Ололовска

Мицкоски: Барам слобода за Ламбе, а власта да ги увиди своите грешки, за ова да не стане масовна појава бидејќи народот е револтиран

А1он

Предложен притвор за Ламбе Алабаковски

А1он

Се бара Нобелова награда за Ламбе, револтот од бугарското вето ја оправда пироманијата

Ана Ололовска

Уапсен Ламбе Алабаковски, го подметнал пожарот во бугарскиот центар во Битола

А1он