Кривична за измамник од Шипковица

Од:

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Ј.(59) од с.Шипковица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“.

dobivaj vesti na viber

Во текот на мај 2021 година, пријавениот од Н.М.(50) од с.Вешала зел одредена количина градежен материјал, но и покрај договореното, не го платил.

Би можело да ве интересира

Пензионер од Кочани измамен за 1.500 евра

Приведени двајца измамници

Кривична пријава за две лица за злоупотреба на службена положба

Горан Наумовски

Скопјанец со лажни евра купувал мобилни телефони

Му позајмила 7.500 евра на љубовникот, па после открила дека е измамена

Расчистено разбојништво во Куманово, кривична пријава и притвор за три лица