Кривична пријава за едно лице осомничено за криумчарење мигранти

Од:

Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривична пријава против 26 годишно лице од село Ваксинце, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење мигранти“.

МВР денеска соопшти дека на 11 јули 2019 година во село Ваксинце, полициски службеници извршиле претрес во домот и други простории на пријавениот, при што пронашле девет лица, мигранти од Авганистан, Бангладеш и Пакистан.

Би можело да ве интересира

Агенција за обезбедување ќе ги чува најкритичните здравствени установи

Ана Ололовска

Тројца малолетници повредени во тепачка во автобус

Тепале лекари, обезбедување и полицајци во стара Градска оти им досадило да чекаат

Маја Илиевска-Пачемска

МВР со претставка до ЗНМ, СЕММ и АВМУ за информирањето на одредени медиуми за инцидентот во Волино

Ана Ололовска

Навивачи нападнале судија на фудбалски натпревар во Волино

Ана Ололовска

24-годишна девојка нападнала полицајка во Гевгелија

Ана Ололовска