Кривична пријава за двајца кичевци за бесправна сеча на дрва

Од:

Со бесправна сеча на дрва 33 годишно лице од кичевско Жубрино и 32 годишно лице од Кичево се стекнале со противправна имотна корист од 539.000 денари.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи во Кичево им поднесе кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“ на дрва.

– Во периодот од јули 2019 година до 05.08.2019 година на подрачје на Кичево пријавените извршиле бесправна сеча на 77 метри кубни дабови дрва, со што се стекнале со противправна имотна корист од 539.000 денари, се наведува во редовниот Билтен на Министерството за внатрешни работи.

Би можело да ве интересира

Средба на раководството на МВР со претставниците на Одделот за специјални полициски операции

А1он

Загина 22-годишен мотоциклист во Арачиново

Ана Ололовска

Росоманец пронашол неексплодирана артилериска граната во нива

Ана Ололовска

Здравствената состојба на повредените во експлозијата во Романовце непроменета

Ана Ололовска

МПС и раководството во МВР постигнаа договор, издадените наредби да ги потпишуваат и министерот и дополнителниот заменик министер

Ана Ололовска

Утре ден на жалост во Куманово

Ана Ололовска