Кривична пријава против тројца кичевци поради агресивност кон полицајци

Од:

Поради постоење основи на сомнение дека сториле казнено дело „спречување службено лице во вршење службено дејствие“, полициската станица од Кичево поднесе кривична пријава против Е.П.(24) од Кичево, како и против Ф.А.(28) и И.А.(24), двајцата од селото Зајас.

Осомничените мината сабота околу 22,50 часот на булеварот „Ослободување“ во Кичево, агресивно се однесувале кон полициските службеници кои сакале да извршат контрола врз патнички автомобил марка „БМВ“ без регистерски таблички.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Македонски државјанин киднапиран во Тирана, го спасила полицијата

Татјана Ташкова

Покрената истрага за едно лице од Арачиново за поседување оружје, побаран и притвор

ВИДЕО: Потешко повредената патничка во сообраќајката во Србија останува во болница, останатите пуштени дома

Татјана Ташкова

Разбиена криминална група – приведени 12 лица, запленети возила, оружје и дрога 

Татјана Ташкова

Кривична пријава против кичевец за производство на наркотични дроги

Татјана Ташкова

Најтешко повредената жена во превртениот автобус префрлена во Ниш, останатите надвор од животна опасност