Кривична пријава против скопјанец за злоупотреба на лични податоци

Од:

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против 35-годишниот М.Д. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци”, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Пријавениот неовластено задржал лична карта на негов пријател и искористувајќи ја физичката сличност со него и претставувајќи се во негово име, на шалтер во филијала на банка во општина Бутел од неговата трансакциска сметка подигнал 50.000 денари, соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

МВР влезе во златарниците: Одземени над 10 килограми злато поради незаконско работење

А1он

Вработени во јавно претпријатие во Ѓорче се тепале на паркинг

А1он

Кривична пријава против скопјанка за даночно затајување

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен разбојник од Штип

Ана Ололовска

Приведен малолетник од Битола, осомничен за сторени повеќе кривични дела

Ана Ололовска