Кривична пријава против кичевец за производство на наркотични дроги

Од:

Против едно лице од Кичево е поднесено кривична пријава поради производство и пуштање во промет наркотични дроги.

– Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево, поднесе кривична пријава против 34-годишен, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“, соопштуваат од СВР – Охрид.

– На седми март годинава, при претрес во неговиот дом во кој престојувало и уште едно 30-годишно лице од Кичево, пронајдени и одземени се опојна дрога марихуана и опоид трамадол, информира портпаролот на СВР- Охрид, Стефан Димовски.

Би можело да ве интересира

Се уште трае потрагата по момчето кое исчезна во водите на Преспанско езеро

Ана Ололовска

Момче се удави во Претор откако се превртела педалинка

А1он

Поднесно обвинение за подмолно убиство во Струмица

Ана Ололовска

Скопјанец обвинет за предизвикување општа опасност, пукал кон стан на соседите

Ана Ололовска

Еден осомничен за пукањето на „Пластичарска“

Ана Ололовска

Кавадарчанец се затрул од јаглеродендиоксид во службено возило

Ана Ололовска