Конститутивна седница на Советот на Општина Дебрца

Од:

Општина Дебрца ја одржа конститутивната седница на новиот состав на Советот на општината, на која беа верификувани мандатите на новоизбраните советници.

За претседател на 11-члениот совет е избран Петре Голабоски.

Граѓаните на Дебрца на локалните избори се изјаснија дека сакаат нивните интереси наредните четири години да ги застапуваат шест советници од коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ, четворица од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и еден независен советник.

Би можело да ве интересира

Градоначалникот на Дебрца во работна посета на Холандија

Ана Ололовска

Охрид и Дебрца со Мировен марш се вклучија во одбележувањето на Меѓународниот ден на мирот

Ана Ололовска

Протест против изградба на регионална депонија во Дебрца, сообраќајот во прекин

Наум Локоски

Дебрчани в недела организираат голем протест против регионална депонија во селото Годивје

Ана Ололовска

Советот на Општина Дебрца не прифаќа депонија во селото Годивје

Наум Локоски

Општина Дебрца обезбеди средства од ИПА фондовите за реализација на два инфраструктурни проекти

Ана Ололовска