Комуналните инспектори фатиле група која палела кабли под Кале

Од:

Комуналните редари на Град Скопје фатиле група која нелегално пали кабли под Кале. Сторителите се соодветни казнети.

Противпожарната бригада на Град Скопје на својата официјална Фејсбук страна изрази благодарност до Инспекторатот на Град Скопје.

– Браво за Инспекторатот на Град Скопје, ова се потенцијали за настанување на пожар и загадување на нашиот град, пишува на Фејбук страната.

Би можело да ве интересира

Традиционалната „Мичуринска средба“ нема да се одржи, ќе има хуманитарна акција

Жарко Настоски

Вкупно 379 луѓе се лекуваат во скопските ковид-центри, 17 нови пациенти примени во изминатиот ден

Жарко Настоски

Полицијата фати двајца скопски крадци кои вчера ограбиле куќа на „Партизанска“

Жарко Настоски

Тинејџер нападнал полицаец во Кисела Вода, бидејќи му побарал лична карта

Кристијан Ландов

Жена носела пиштол без дозвола на бензинска пумпа, сега е во притвор

Ана Ололовска

Куќен притвор за скопјанец што чувал пет вида дрога во изнајмен стан

Жарко Настоски