Кичевец почина од струен удар

Од:

Вчера во 12.15 часот во Полициската станица Кичево, од Здравствен дом Кичево било пријавено дека бил донесен починат 51 годишен жител од село Мамудовци, Кичевско.

Лекар констатирал смрт како последица од струен удар. Според пријавеното, лицето настрадало при изведување на градежни работи.

Увид извршила екипа од Полициската станица Кичево, а по наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Полицајци физички нападнати од повеќе лица во Гошинце

Уапсени двајца Кубанци во обид незаконски да ја преминат границата со Грција

Ана Ололовска

Уапсен арачиновец во чиј дом е пронајдена рачна бомба „Ф1“ со каписла

Побаран притвор за лице кое чувало рачна бомба во Арачиново

Ана Ололовска

Министерството за култура со осуда за оштетувањето на Аквадуктот

Непознат сторител го оштетил скопскиот Аквадукт