Казни за возачите со стари возачки дозволи

Од:

Сообраќајната полиција од денеска може да ги казни сите возачи кои не ги смениле старите, со новите-биометриски возачки дозволи.

Казните изнесуваат 45 евра или 25 казнени поени. Казна нема да платат возачите кои ја започнале процедурата за нова возачка дозовола.

Закажувањето за нови возачки дозволи е на бесплатниот телефонски број 0800 192 92, а редовна постапка чини 600, а во итна постапка 1.150 денари.

Би можело да ве интересира

Комисијата во МВР разгледала 77 барања од граѓани за издавање пасоши

Топ Чанел: Албанската полиција во тајност го следелa камионот кој заврши во Крушопек

Предраг Петровиќ

Чулев јавно го повика Спасовски да закаже седница на Влада за пасошите, бара да им се продолжи важноста

Маја Илиевска-Пачемска

(ВИДЕО) Чулев: Кај нас е пронајден еден килограм кокаин, не можам да кажам каде е остатокот

Мери Јордановска

Македонија била крајната дестинација за кокаинот од 1.3 тони

Мери Јордановска

Во тек е полициска акција за заплена на кокаин

Кристијан Ландов

Leave a Comment

2 + eight =