Казнет скопјанец кој со „опел корса“ се движел низ Градски парк

Од:

Денеска по претходно добиени информации дека околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, веднаш се преземени мерки од страна на полициски службеници од Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје, извести МВР.

– Лицето е пронајдено и утврдено дека станува збор за 20-годишниот П.Л. од Скопје. Против него се преземени мерки согласно Законот за безбедност на патниот сообраќај и изречени му се соодветни санкции, соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

Приведено лице за доиздржување на затворска казна

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен криминалец баран со потерница за казна затвор од три години

А1он

Претрес во Неготино, пронајдени стебла канабис, приведено едно лице

А1он

Полицијата работи, но за пет убиства од минатите три години во Скопје сторителите не се откриени

Кристијан Ландов