Камчев: Катица не ми нудеше спогодба, Боки 13 ми нудеше

Од:

Сведокот Орце Камчев во предметот „Рекет“ на прашање на адвокатот на Катица Јанева, Дељо Кадиев, рече дека во зградата на СЈО никогаш Јанева не му нудела спогодба, туку Боки 13.

„Мене никој никогаш не ми понуди спогодување. Никој не ми нудел такво нешто, ниту заштитен сведок…“, рече Камчев.

Toј денеска од 10 до 14 часот во скопскиот Кривичен суд со една получасовна пауза сведочеше и одговараше на прашањата на обвинителката Вилма Русковска и адвокатите на Бојан Јовановски и Катица Јанева.

На следното рочиште во вторник за „Рекет“ ќе сведочат благајничката на Орце Камчев, Мирјана Бошковска и неговата сопруга, Ана Камчева.

Би можело да ве интересира

Катица Јанева против Боки 13, денеска во Кривичен

Ана Ололовска

Апелација делумно ги уважи жалбите на обвинетиот Зоран Милески за „Рекет“

Ана Ололовска

Нова снимка за Мицкоски: Се борам да ваквото СЈО не помине, автоматски неговиот најголем предмет, тој ‘Империја’

Кристијан Ландов

Нова аудио бомба открива дека Мицкоски се среќавал со Орце Камчев: Мене ме имаат сликано како влегувам таму

Ландов

Дуковски: Јовановски поднесе кривични пријави за измама, изнуда, лажен исказ, можеби торутира и несовесно лекување

А1он

Бојан Јовановски поднесе пријави во Обвинителство

Ана Ололовска