Камчев: Катица не ми нудеше спогодба, Боки 13 ми нудеше

Од:

Сведокот Орце Камчев во предметот „Рекет“ на прашање на адвокатот на Катица Јанева, Дељо Кадиев, рече дека во зградата на СЈО никогаш Јанева не му нудела спогодба, туку Боки 13.

„Мене никој никогаш не ми понуди спогодување. Никој не ми нудел такво нешто, ниту заштитен сведок…“, рече Камчев.

Toј денеска од 10 до 14 часот во скопскиот Кривичен суд со една получасовна пауза сведочеше и одговараше на прашањата на обвинителката Вилма Русковска и адвокатите на Бојан Јовановски и Катица Јанева.

На следното рочиште во вторник за „Рекет“ ќе сведочат благајничката на Орце Камчев, Мирјана Бошковска и неговата сопруга, Ана Камчева.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Рустеми: Катица Јанева бараше да не замрзнеме стан во случајот „Поштенска банка“ за да го земе ексдиректорот на МЕПСО

Мери Јордановска

Обвинителот Бурим Рустеми ќе сведочи за „Рекет”

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стефанова: Без оглед каква пресуда ќе добие Јанева, шетета врз предметите и СЈО е огромна

Габриела Димковиќ-Мишевска

Фрчковска за вулгарните зборови на Јанева: Не се согласувам со испадите, но таа е револтирана

Кристијан Ландов

Хаос во судницата, Јанева до Стефанова: Гомнарке, ороспијо!

Мери Јордановска

Чифлиганец и Савова пробувале да влијаат врз истрагата за Камчев и Мијалков

Мери Јордановска