Камчев до Боки 13: Не те терав да ми ја носиш Катица на операција за слабеење

Од:

„Зошто на 22.02.2019 давате непостоечки еден милион евра спакувани во ташна Луј Витон?”, го праша обвинетиот Бојан Јовановски, сведокот Орце Камчев на продолжението на седницата за случајот „Рекет“.

„Јас одлучив да ги исплатам парите за да се тргне лагата за мене“, рече Камчев пред судот и дополни дека парите од 1 милион евра не се непостоечки.

„Дали свесно ја игравте улогата на агент-провокатор за да ги информирате вашите странски пријатели“, праша Јовановски, алудирајќи на тоа дека сведокот се обидел да изврши шпионажа, но судот не дозволи Камчев да одговори на прашањето.

На следно прашање дали Камчев свесно го наведувал Јовановски да спомнува имиња на политичари пред него за да го сними, Камчев рече дека не и дека свесно не го наведувал на ништо, и потоа бизнисменот возврати со контра-прашање до обвинетиот: „Свесно ли те наведов да ја носиш Јанева на операција да си ја смали килажата“, му рече Камчев на Јовановски пред судот.

Судењето продолжи со испитување на Камчев кој е сведок на Обвинителството.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Стефанова: Без оглед каква пресуда ќе добие Јанева, шетета врз предметите и СЈО е огромна

Габриела Димковиќ-Мишевска

Фрчковска за вулгарните зборови на Јанева: Не се согласувам со испадите, но таа е револтирана

Кристијан Ландов

Хаос во судницата, Јанева до Стефанова: Гомнарке, ороспијо!

Мери Јордановска

Чифлиганец и Савова пробувале да влијаат врз истрагата за Камчев и Мијалков

Мери Јордановска

Обвинителката Стефанова тврди дека Катица Јанева се однесувала како адвокат на обвинетите во „Империја“

Мери Јордановска

Стефанова: Катица Јанева ме тераше да го затворам предметот „Империја“ против Камчев

Мери Јордановска