Каевски: За расколот и кавгите за медот, ВМРО-ДПМНЕ да ги бараат проблемите кај себе

Од:

„ВМРО-ДПМНЕ да не ја меша СДСМ во внатрешните проблеми којшто и се случуваат, за рачињата во медот, за криминалот ,за хаосот и паниката којшто владее. Хаосот и паниката којшто владее во ВМРО-ДПМНЕ очигледно е дека има основани причини и причините не се никој друг освен самите тие“, одговори портпаролот на СДСМ, Дарко Каевски на новинарско прашање.

dobivaj vesti na viber

„Единствената адреса на којашто треба да се посочат овие работи е белиот дворец, а единствениот којшто и те како има одговорност и треба да се посочи е Христијан Мицкоски.

Со денови слушаме големи обвинувања за криминал, за рацете во медот. Слушнавме и дека Христијан Мицкоски е потрошен кадар, слушнавме и различни толкувања од оние на Христијан Мицкоски за процесите којшто треба да се случат конкретно и со Уставот.

Сето тоа покажува дека Христијан Мицкоски се обидува да ја заштити својата фотеља и со вакви обвинувања како денеска.

Она што сакам да го потенцирам е дека ВМРО-ДПМНЕ не само што не е ребрендирана и реформирана партија туку со сите овие постапки и потези којшто ги прават во изминатиот период дополнително покажуваат дека се дополнително криминализирана партија“, додаде Каевски.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Мицкоски е во заложништво, секое утро проверува што кажал Апасиев

Белимов: Неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ предизвика колапс на јавниот превоз и хаос во град Скопје

СДСМ: Хаос со превозот во Скопје, ВМРО-ДПМНЕ создаде катастрофа

(ВИДЕО) Каевски: 2023 е година на повисоки плати и пензии и забрзан еконоски раст

Ана Ололовска

СДСМ: Мицкоски нема план и нема став, Апасиев го зема во заложништво

Ана Ололовска

Лукаревска од Пробиштип: 2023 е година на економска пресвртница, грижата за сите продолжува

Ана Ололовска