Југозападниот дел од Гевгелија денеска седум часа без струја

Од:

Корисничко – енергетскиот центар на ЕВН од Гевгелија, утрово потврди дека поради неопходни работи за осовременување на електро мрежата,денеска од 10 до 17 часот без електрично напојување ќе биде југозападниот дел од градот.

Седумчасовниот прекин на струја ќе ги опфати булеварот „Гевгелија“, населбата „Караорма“, улиците „Маршал Тито“, „Солунска“, „Јосиф Јосифовски“, „Сараевска“, „Илија Миов“ и улицата „Моински пат“, со сите индустриски објекти на таа улица.

Од КЕЦ Гевгелија апелираат до граѓаните и правните субјекти,професионално или приватно,времето денеска да си го организираат според најавениот прекин на електрична енергија во југозападниот дел од градот.

Би можело да ве интересира

Во Гевгелија позитивно решени околу 90 отсто од барањата за легализација на дивоградби

Ана Ололовска

Пронајдени 142 мигранти во товарно возило, кривични пријави за двајца гевгеличани

А1он

Пронајдени 142 мигранти во камион со бугарски регистарски ознаки

А1он

60 полицајци на служба во Гевгелија од денес во изолација поради позитивен колега – странец

Маја Илиевска-Пачемска

Двајца млади стоматолози од Гевгелија одржаа концерт како поддршка за нивните колеги доктори

Ана Ололовска

МВР: Пријави против сите лица во Гевгелија кои играа оро на улица за полицискиот час

А1он