Јанева, Русковска и Јовановски се скараа во судница: Да мислевте немаше да бидеме тука

Од:

Поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева во судница на рочиштето за „Рекет“ и рече на обвинителката Вилма Русковска дека требала да мисли што предлага како докази во постапката.

Русковска на ова и врати дека ако таа мислела, немало да бидат сега во судница.

„Требаше да мислите“, и рече Јанева на Русквоска, а таа и одговори „Вие да мислевте, немаше да бидете во оваа судница“.

На ова се надоврза и обвинетиот Бојан Јовановски кој кажа: „И вие да не не монтиравте, немаше да бидеме во оваа судница“.

Процесот продолжува со слушање на снимките доставени од Зоран Милески до обвинителството

Би можело да ве интересира

Тодоровиќ не се појави да сведочи, судењето за „Рекет“ одложено за утре

А1он

Тодоровиќ ќе сведочи во „Рекет”

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Русковска: Двете аудио снимки на Антонио Милошоски се дадени на вештачење

Мери Јордановска

Судијката од „Рекет“: Досега сум немала никакви притисоци за предметот

Мери Јордановска

Јовановски: Ако кажам дека Ременски е крива за Меѓународниот сојуз, ќе ме пуштите ли?

Мери Јордановска

Адвокатот Димишков на „Рекет“: Камчеви ме бараа за адвокат само поради мојата сестра судијка

Мери Јордановска