Јане Мицевски назначен за ВД директор на „Дрисла”

Од:

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска за вршител на должноста директор на ЈП депонија „Дрисла” го назначи Јане Мицевски, кој е дипломиран економист, со повеќегодишно работно искуство на раководни позиции.

Ова промена на раководната позиција на ЈП „Дрисла“ доаѓа по разрешување на Коста Начевски од вршител на должноста директор на ова претпријатие.

Би можело да ве интересира

МВР контра ВМРО-ДПМНЕ за наводна тешка кражба во „Дрисла“

Горан Наумовски

ДИЖС: Во „Дрисла“ се горел опасен отпад иако нема соодветна инсталација

Ана Ололовска

Работник тешко повреден на депонијата Дрисла

Жарко Настоски

(ВИДЕО) Офанзива на новата директорка Петровска: Блиску сме да откриеме кој го загадува воздухот

Ана Василевска

Шилегов: Во Вардариште не се депонира нов отпад, туку се врши негова примарна обработка и се носи во Дрисла

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла со три џипа кога целата држава е во криза

Ана Ололовска