Ја измамиле дека ќерка и прегазила девојче, дала 122.000 денари да не оди во затвор

Од:

Во Полициската станица Бит-пазар вчера во 18 часот 85-годишна жена од Скопје пријавила дека претходниот ден, 23 јули, била измамена од едно лице.

Според пријавеното, околу 11.30 часот на телефон и се јавило лицето и се претставило дека е командир на полициска станица. Како што пријавила таа, лицето и кажало дека нејзината ќерка со возило прегазила девојче кое починало и дека ако сака може да и помогне да не оди во затвор, а за возврат треба да му даде пари.

Исто така, според пријавеното, оштетената дала 122.000 денари на лицето кое дошло до нејзината врата, а во 20 часот кога се слушнала со нејзината ќерка заклучила дека била измамена. Се работи на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Турски државјанин со мобилен телефон украл 11.000 евра

Ана Ололовска

Соодветен поднесок за 13-годишен струмичанец за извршување на 13 кривични дела

А1он

Кражба на бродска опрема од пловни објекти во Студенчишкиот канал во Охрид

Ана Ололовска

Двајца прилепчани обвинети за тешка кражба во Скопје

Ана Ололовска

Пензионери од Штип и Свети Николе измамени при набавка на огревни дрва

Ана Ололовска

Приведен гостиварец што плаќал со фалсификувани евра

Ана Ололовска