Измена на сообраќаен режим на патниот правец Велес – Градско

Од:

Поради изведување градежни активности при поставување на индуктивни јамки на Автопат А1, ќе има промена на режимот на сообраќај на патниот правец Велес – Градско.

Прекинот, како што соопштуваат од АМСМ, во времетраење од еден ден.

Би можело да ве интересира

Интензитетот на сообраќај умерен

Ана Ололовска

Започнува времен режим на сообраќај за тешки товарни возила во викендите и најжешките денови

А1он

Можни прекини во сообраќајот на патниот правец Радовиш-Штип

Ана Ололовска

Состојба на патишта

Ана Ололовска

Состојба на патиштата

Ана Ололовска

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози

Ана Ололовска