Измамник олесник повозрасни скопјани за 3.500 евра

Од:

На 29.09.2022 во 22 часот во Полициската станица Аеродром, 74-годишен скопјанец пријавил дека тој и неговата сопруга биле измамени од едно лице за сума од 3.500 евра.

dobivaj vesti na viber

Според пријавеното, лицето им се јавило околу 09.15 часот и ги известило дека нивниот син предизвикал сообраќајна несреќа во која починало дете и доколку сакаат да се спаси од затвор ќе треба да му дадат пари.

Како што е пријавено, тие се договориле и му ги дале парите, но подоцна сфатиле дека се измамени. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Откриена најголемата европска измама со поврат на ДДВ

Горан Наумовски

Млад скопјанец си пазарел со туѓа кредитна картичка

Со туѓа лична карта подигнал брз кредит

Со лажни документи побарала и добила кредит од банка

Позната измамничка од Скопје олеснила познаник за 3.500 евра

Горан Наумовски

Најпознатите српски старлети вмешани во милионска измама: Рекламирале измамници кои оштетиле повеќе од 1.000 луѓе на лажно обложување

Горан Наумовски