Излета автомобил од пат, возачот заврши во болница

Од:

Вчера (2.10.2022) околу 11.40 часот било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп-Македонски Брод, кај село Ропотово, автомобил „фиат“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од А.И.(38) од село Дебреште, излетало надвор од патот.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во Општата болница во Прилеп. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Би можело да ве интересира

Семејството на прегазениот битолчанец: „Правораздавачите“ се имуни на лелеците од родителите, неколкуте проценти доверба кои ги имаат им се многу

Млад охриѓанец тешко повреден во сообраќајка

(ВИДЕО) Апелација смета дека со 18-месеци затвор ќе го превоспита возачот кој прегази и усмрти пешак во Битола

Кристијан Ландов

Жена е повредена во сообраќајка во Тетово

Петмина повредени во сообраќајка во Кочанско

Горан Наумовски

Малолетници украле „голф“ па предизвикале сообраќајка