Изгоре викендичка во Леуново

Од:

Изгоре викенд куќа во селото Леуново. Во пожарот кој избувнал утрово, нема повредени. Причините за опожарувањето ќе се испитуваат наверојатно утре, првично станува збор за дефект на оџак.

Од СВР Тетово потврдуваат дека утрово околу 6 часот, скопјанецот М.З. (51) пријавил дека во викендичката во која престојувал, инаку сопственост на неговата мајка избувнал пожар.

Набрзо по пријавувањето интервенирала екипа на противпожарната единица од Гостивар и која го локализирала огнот.

Причините за настанувањето ќе се бараат и утврдуваат по увидот кој ќе се изврши откако ќе се обезбедат услови.

Би можело да ве интересира

Во пожар целосно изгоре семејна куќа во Кочани

(ВИДЕО) Ангелов: Постои опасност да паѓаат бетонски парчиња, мостот кај „Ист Гејт“ ќе биде затворен додека не се санира

Орце Костов

(ВИДЕО) Поради пожар под мостот „Беласица“, сообраќајот пренасочен по другите улици

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Трагедија во Турција: Изгоре жена која беше на одмор, пожарот избувна среде ноќ, не успеа да побегне

Најмалку 21 загинати во големите пожари на Урал

Илјадници луѓе во Канада се евакуирани поради шумски пожари и поплави