Инцидент во Собранието

Од:

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ попладнево ја окупираа повторно говорницата во Собранието и бараа да се тргне обезбедувањето, а Талат Џафери да им даде пауза. Претходно, тие беа на пауза на барање на опозицијата и по само десет минути работа повторно побараа еден час пауза. Талат Џафери му нареди на обезбедувањето да се повлече од говорницата, а пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се повлекоа на своите места.

dobivaj vesti na viber

Претходно, како што рече Талат Џафери, недозволиво е што пратеник на ВМРО-ДПМНЕ сакал да му ја одземе картичката.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Џафери објави снимки од оштетувањата на Собранието: Хулиганството не е решение

(ВИДЕО) Полицајци при апсење легнаа врз момче, кое врескаше и се жалеше на болки

Кристијан Ландов

Весна Петрушевска: Македонскиот јазик е нашата тврдина, со него ние војуваме

Горан Наумовски

Демонстрантите ја урнаа барикадата и го каменуваат Собранието

Кристијан Ландов

Средба на координаторите во Собранието во присуство на Шарл Мишел

Стојаноска: Џафери се изживува со пратениците