Градинката „Пчелка 2“ во Аеродром доби нова енергетски-ефикасна фасада

Од:

Со инвестиција од буџетот на Општина Аеродром и завршување на градежните активности кои се одвиваа изминатиот период, градинката „Пчелка 2“ во населбата Лисиче доби целосно нова енергетски-ефикасна фасада.

Увид во реализираниот проект изврши градоначалникот Тимчо Муцунски, кој истакна дека со оваа инвестиција, значително се подобруваат условите за згрижување на децата и средината во која растат, но и се придонесува кон заштеда на електрична енергија и финансиски средства кои ќе бидат пренаменети за други проекти во областа на образованието и социјалната заштита.

„Се радувам кога ја гледам реализацијата на инвестиции и проекти кои обезбедуваат одржливост и градат поубава средина за раст и развој на најмладите аеродромци. Во првите две години од мандатот се посветивме на решавање на сите инфраструктурни предизвици кои се поврзани со најмладите, затоа што Аеродром е општина што инвестира и креира подобри услови за нив“, напиша Муцунски на својот Фејсбук профил.

Би можело да ве интересира

Заслугата за новото училиште и новата градинка е на Градоначалникот Муцунски и пратениците од ВМРО ДПМНЕ реагираат од Општина Аеродром

Левица: Муцунски ги извиси спортските клубови во Општина Аеродром

Општина Аеродром: Коалицијата СДСМ и Арсовска продолжува да шири лаги и дезинформации

Муцунски: Преку континуирани инвестиции во нова опрема обезбедуваме подобри услови за учениците во Аеродром

Муцунски: Со силна заложба и континуирани инфраструктурни инвестиции до поубава и помодерна општина Аеродром

Муцунски во пресрет на утрешниот верски празник: Правиме мали работи, но со многу љубов и искреност