Градинката од Гевгелија демантира: Не се работи за насилство, детето е повредено во игра

Од:

Градинката „Детска радост“ од Гевгелија во демант на обвинувањата што денеска ги објави пратеничката Ангелина Петкова тврди дека во клонот „Цветови“ немало насилство над детето, туку повредите (гребаници на лицето) ги добило во „детска игра“

Од градинката информираат дека за случајот го известиле Министерството за труд и социјална политика од каде ќе биде извршена инспекциски надзор. Во демантот до медиумите потпишан од директорката Елизабета Стефановска уште се вели и дека во излагањето на Петков било очигледно дека таа била загрижена за тоа што на градоначалникот на Гевгелија му биле одземени ингеренциите над „Детска радост“ од МТСП

Би можело да ве интересира

Негувателка во Радишани тепала тригодишно дете, од насилството го загубило говорот

Орце Костов

Нема салмонела кај мострите од лицата и површините во беровската градинка што ги испитуваше Центарот за јавно здравје – Кочани

Пекевски: Се чекаат резултати по информацијата за појава на салмонела во детската градинка во Берово

Градоначалникот на Гевгелија префрлил 36.000 евра на ракометен клуб основан од татко му, обвинија од СДСМ

Орце Костов

Едно лице загина во сообраќајката на патот Гевгелија-Богданци: Се судриле четири автомобили

А1он

Сообраќајка на патот Богданци-Гевгелија: Сообраќајот во прекин, интервенираат пожарникари и полиција

А1он