Град Скопје им врачи благодарници на пожарникарите и доброволците кои помагаа во Албанија

Од:

Скопските пожарникари и доброволци кои беа испратени да помогнат во Албанија по катастрофалниот земјотрес денеска добија благодарници од Град Скопје.

Благодарници им беа врачени на доброволците Артан Демири, Исма Рамадани, Неџати Бериша, Зекирија Мурат и Јахи Исеновски и на пожарникарите Владимир Симоновски, Трајче Кметовски, Среќко Цимевски и Нуредин Мустафа.

Пожарникарите и доброволците се приклучија на спасувачките служби и учествуваа во извлекувањето и спасувањето на повредените во земјотресот и во расчистување на урнатините од оштетените објекти.

Би можело да ве интересира

Во Скопје 567 активни случаи на Ковид-19, најмногу во Аеродром и Центар

А1он

Во Скопје 526 заразени, нема град во Македонија без активни случаи на Ковид-19

А1он

Користете ги алтернативните рути за влез во Скопје додека се реконструира булеварот „Александар Македонски“

Ана Ололовска

Во Скопје 571 активен случај на Ковид-19, Ресен единствен град без заразени во моментов

А1он

Шилегов се сретна со директорите на средните училишта околу почетокот на школската година

А1он

ВИДЕО: Со реконструкција, улицата „Џон Кенеди“ ќе добие велосипедски патеки и ослободени тротоари

Ана Ололовска