Гостиварец ги заклучи вработените во општина Врапчиште и го кршеше инвентарот

Од:

Полициски службеници на СВР Тетово денеска го уапсија Б.Т.(48) од село Неготино, полошко, кој десетина минути пред да биде пријавен во МВР агресивно се однесувал во објект на општина Врапчиште, во кој бил сместен Секторот за урбанизам.

Според пријавеното, тој во една просторија ги заклучил вработените и го оштетил инвентарот и опремата во другите канцеларии на објектот. Набргу потоа, со судска наредба, извршен е претрес во неговиот дом, при што биле пронајдени три парчиња огнено оружје ( две ловечки пушки и пиштол) за кои поседувал соодветни дозволи.

Б.Т. е задржан во полициската станица во Гостивар и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Пронајден мртов маж од Тетово кој живеел под кирија во Гостивар

Насилство во Скопје: Со автомобил му го попречи патот, па му се закануваше со пиштол

Горан Наумовски

Се расправал со гости, кршел инвентар во кафеана, а потоа избодел двајца мажи пред зграда

Невреме со пороен дожд во Гостивар, поплавени куќи и улици

Катерина Павлова-Николовска

Пијана ќерка ја нападна мајка си во Земун: На конфликтот му претходела расправија

(ВИДЕО) Весна Бејби до Шаќири: Министре знаете ли колку деца носат ножеви додека вие чепкате по вашиот телефон?

Орце Костов