Гостиварец ги заклучи вработените во општина Врапчиште и го кршеше инвентарот

Од:

Полициски службеници на СВР Тетово денеска го уапсија Б.Т.(48) од село Неготино, полошко, кој десетина минути пред да биде пријавен во МВР агресивно се однесувал во објект на општина Врапчиште, во кој бил сместен Секторот за урбанизам.

Според пријавеното, тој во една просторија ги заклучил вработените и го оштетил инвентарот и опремата во другите канцеларии на објектот. Набргу потоа, со судска наредба, извршен е претрес во неговиот дом, при што биле пронајдени три парчиња огнено оружје ( две ловечки пушки и пиштол) за кои поседувал соодветни дозволи.

Б.Т. е задржан во полициската станица во Гостивар и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Прилепчанец истепал познаник, го врзал, му одзел пари и заминал

Двајца возачи во Скопје се скарале, едниот извадил пиштол и испукал 10 куршуми во воздух

Момче од Белград и се заканувало на мајка му дека ќе ја убие додека таа во раце држела дете

Внук си го истепал дедото и неговата невенчана сопруга

Ендокринологот Ваљбон Лимани избран за в.д. градоначалник на општина Гостивар

Жена била нападната од нејзиниот партнер во Аеродром