ВИДЕО: Гори стан во Кисела Вода, има заглавени станари во зградата

Од:

Пожар избувнал во стан во близина на салата „Расадник“ во скопската населба Кисела Вода.

 

 

 

Пожарот е во стан на 5-ти кат на улицата „Народни Херои“ и во моментот е празен, но има станари кои се заглавени во зградата и не можат да излезат.

Станарите се жалат дека пожарникарите доцнеле. Засега не е позната причината за пожарот.

Виктор Јованов

Би можело да ве интересира

Маж загинал во пожар откако му изгорела бараката во Трнодол

А1он

Во пожар целосно изгоре барака во Петровец, нема повредени

Ана Ололовска

По пожар во импровизирана барака најдено изгорено машко тело

Ана Ололовска

ВИДЕО: Викаа полиција за да пробијат пат преку ископите за канализација, револт кај жителите на скопско Пржино

Маја Илиевска-Пачемска

Во следните 30 дена ќе биде затворен за сообраќај патот кон Теферич

Ана Ололовска

Герила акција: Дрвјата во Расадник родија згради

Ана Ололовска