Голема акција за заплена на режан тутун по пазарите и складиштата

Од:

Во тек е голема акција за заплена на режан тутун по пазарите и други простори за складиран режан тутун, соопшти Царинската управа.

Управата информира дека деталите ќе бидат соопштени по завршување на акцијата.

-Продолжува успешната соработка со Одделот за криминалистичка полиција при МВР и Пазарниот инспекторат, наведува Управата.

Би можело да ве интересира

СЗО повикува да прекине субвенционирањето на тутунот, С. Македонија меѓу посочените земји

Ана Ололовска

Ковачевски: Го зголемуваме домашното производство на храна, тутунот има историски највисока откупна цена

По 140 години работа пропадна Фабриката за тутун во Сараево

А1он

Откупот на тутунот се одвива непречено, производителите реагираат за цената

А1он

Стопанска комора: Штетни се изјавите на некои пратеници за дозволениот увоз на тутун

Ана Ололовска

Шест градоначалници и четворица пратеници од Пелагонискиот регион бараат измени во Законот за тутун

А1он