Георгиев: Затворањето на А2 е политика на медиумски мрак

Од:

За СДСМ одземањето на дозволата на А2 е доказ дека премиерот не може да поднесе критика и како што велат нема лице политички и демократски капацитет да овозможи слобода на медиуми.

„Со последниот потег на одземање на лиценцата на А2 покажа дека не сака Македонија да биде демократска земја а власта на мускули сака да затвори уште еден медиум“, изјави Гордан Георгиев од СДСМ.

„За одлуките, претседателот и мнозинството во СРД свесно ја преземаат одговорноста за спроведување на партиските одлуки на ВМРО-ДПМНЕ“, рече Георгиев.

Би можело да ве интересира

Советот за радиодифузија се преименува во Агенција за аудиовизуелни медиумски услуги

Ана Ололовска

СРД бара внимателно известување за случувањата со цар Душан

Емир Латифовиќ

(ВИДЕО) Проблематичниот владин анти-абортус спот сега се емитува со „цензурирана од СРД“

Емир Латифовиќ

Казни до 40 илјади евра со измените на Законот за радиодифузија

Ана Ололовска

Со зајакнување на АЕК и СРД до подобра заштита за крајните корисници

Ана Ололовска

4 милиони евра ќе „лапне“ зградата на Совет за радиодифузија

Ана Ололовска

1 comment

commanddevil 10/07/2012 - 00:28 at 00:28

gebels i firerot ke ispozatvorat se sto ne govori vo nivna korist i gi iznesuva nivnite posrani gakji na uvid na javnosta. ke go ostavat samo shitelj i spijunoit ljatas da ni go true eterot i kako shlag…ona glasilo vecer. za nivna nesrekja vo svetot postoi i druga tehnologija za masovna komunikacija na koja ovie krvopii nemozat da vlijaat. sto povekje pritiskaat po mediumite i po vistinata…SE POBLISKU IM E KRAJOT! SAMITE SE POKAZUVAAT DEKA SE PLASAT OD ISHODOT I PORAZOT KOJ KE SLEDI. nema da mozat da go lazat vekje narodecot so nivnite sareni lagi za ,,patriotizam,bogat zivot, idealna drzava ceneta vo svetot koga..NITU SE PATRIOTI,NITU ZIVEEME DOBRO A NITU NEKOJ NE ESAPI PO SVETOV. za bugarskite petokolonashi vo makedonija so ime dpmne casovnikot vekje zapocna da otkucuva….THE END

Reply

Leave a Comment

19 − 17 =