Габриел Бајрам, синот на Амди, оди во притвор во затворот во Шутка

Од:

Осум дена притвор му се изречени на Габриел Бајрам. Тој и неговиот син се гонат за кривично дело насилство. Судот смета дека сомневањето на Обвинителството дека Бајрам, син на покојниот пратеник Амди Бајрам е основано, па тој ќе биде однесен во истражниот затвор “Скопје” во Шутка.

dobivaj vesti na viber

Двајцата осомничени, Габриел Бајрам и син му, завчера, во угостителски објект на булеварот „Словенија“ во Скопје, додека биле на семејна роденденска прослава, извршиле грубо насилство врз едно лице.

“Оштетениот одбил на еден од присутните гости на прославата да му даде чинии за кршење. Во тој момент, осомничениот се упатил кон шанкот и со рака замавнал кон шишињата и чашите, фрлајќи ги кон лицето на оштетениот. Оштетениот успеал да се заштити со рацете, по што осомничениот започнал да го удира со боксови во пределот на главата. Кон ударите се придружил и неговиот син, а за цело време двајцата осомничени упатувале пцовки и закани кон нападнатото лице. Оштетениот се здобил со телесни повреди по главата и телото, додека насилството предизвикало чувство на несигурност, загрозување и страв кај други присутни сведоци на настанот”, посочи Обвинителството.

Габриел Бајрам и претходно се судираше со законот. По него имаше и локална потерница, откако не се појави во полициска станица да даде исказ за копањето криптовалути, во подруми во ГТЦ, каде сметката ја плаќале сите дуќанџии. Тој пред две години направи и сообраќајка во Скопје, па ги напднал луѓето кои биле сведоци.

Би можело да ве интересира

Скопјанец крвнички ја тепал и и се заканувал со убиство на поранешната сопруга пред малолетните деца

Катерина Павлова-Николовска

Габриел Бајрам ќе остане во затворот во Шутка до септември, судот тврди дека ќе избега ако го пуштат на слобода

Кристијан Ландов

Обвинителството бара притвор за неготинецот кој ја претепа партнерката до кома

Притвор за гостиварецот кој уби човек во тепачка на две семејства

Катерина Павлова-Николовска

Извршен увид на македонско-грчката граница каде беше пронајден починат мигрант

Обвинителството го затвори случајот „Извиднички камп“, немало елементи на детска порнографија