Фросина Ременски и Јасна Мандиќ дел од осомничените во новата истрага за „Рекет“

Од:

Потпретседателката на Собранието, Фросина Ременски и почесна претседателка на Меѓународниот сојуз е една од осомничените во новата истрага што денеска ја отвори Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, дознава „А1он“.

За неа Обвинителството бара мерка за претпазливост, односно да и’ биде одземен пасошот или редовно да се јавува во судот.

Се очекува во текот на денот осомничените, меѓу кои и Ременски, да бидат изведени пред судија на претходна постапка.

Осомничена според информациите на „А1он“ е и Јасна Мандиќ, заменик претседател на Меѓународниот сојуз.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Русковска: На почетокот на јануари се надевам на второ обвинение за „Рекет“

Васко Маглешов

Претседателката на Апелација: Полицаец отворил да излезе Ременски од друга врата без моја дозвола

Кристијан Ландов

Четири часа Ременски врши увид во доказите за случајот за Меѓународниот сојуз

Кристијан Ландов

Бојан и Миле Јовановски, Мандиќ, Ременски и асистенката наредната недела на распит кај Русковска

Кристијан Ландов

Бојан Јовановски и неговиот татко не дојдоа кај Русковска, доказите ги разгледувал Дуковски

Кристијан Ландов

Ременски низ спореден влез отиде кај Русковска, ќе прави увид во докази

Кристијан Ландов