(ФОТО) Во Кичево графити – „Смрт за Шиптари“

Од:

Во индустриската зона Иванидол во Кичево осамнаа графити: „Смрт за Шиптари“.

dobivaj vesti na viber

Објектот е во сопственост на Е.А. (со албанска националност), а делото е направен еден ден по посетата на премиерот Никола Груевски на Кичево, кој најави дека Кичево е и ќе остане Македонија.

Неодговорноста на политичките претставници во земјата, само за да освојат повеќе гласови, влијае лошо кај граѓаните и ја зголеми омразата меѓу етничките групи, овие денови може да се види и во коментарите по социјалните мрежи.

Foto - Kercove 2

Би можело да ве интересира

Притвор за три лица кои подметнале пожар во автомобил

А1он

Пијан мотоциклист запрен во Кичево, измерени 3,15 промили

А1он

Бесими: Целосно обезбедени средства за реализација на автопатската делница од Коридорот 8, Букојчани – Кичево

А1он

Сите села во Кичевско добија струја, тешко проодни патиштата до осум села во општината

Ана Ололовска

Извршена контрола врз 36 автобуси што вршат превоз на патници во кичевско, кај четири констатирани недостатоци на опрема

А1он

Почетокот на театарскиот фестивал „Ускана фест“ се одлага за 5 декември

А1он