ФОТО: Скопје доби нови автобуски стојалишта

Од:

Нови 226 автобуски стојалишта почнаа да се поставуваат од денеска, а проектот ќе заврши до крајот јули оваа година.

dobivaj vesti na viber

Првото поставено автобуско стојалиште во општина Кисела Вода денеска го промовираа градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски, директорот на ЈСП-Скопје Мишо Николов и градоначалникот на општина Кисела Вода Билјана Беличанец- Алексиќ.

novi avtobuski postojki (3)

– Градот Скопје добива модерни и современи автобуски стојалишта со челична конструкција, квалитетна настрешница, клупа за седење, непробојно стакло и информативна табла – рече Трајановски.

novi avtobuski postojki (4)

Автобуските стојалишта ги финансира Градот Скопје со 66 милиони денари за кои Јавното претпријатие „Скопје“ распиша тендер и плаќањето ќе биде на три години.

Би можело да ве интересира

ЈП „Градски паркинг“: Не е во функција наплаќањето преку СМС порака

А1он

Советниците од опозицијата ја прекинаа седницата на град Скопје и порачаа – НЕ за бугаризација

Тројца осомничени за злоупотреби и фалсификувања при регистрација на автомобили во Скопје

А1он

Силниот дожд урна потпорен ѕид во скопска Пинтија

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Силно невреме во делови од земјава, во Тетово поплавени улици

Катерина Павлова-Николовска

Утре во Скопје посебен сообраќаен режим поради посетата на Ана Брнабиќ