ВИДЕО: Под секира боровите пред Влада

Од:

Се касапат боровите пред Владата. Утринава почна сеча на малото парче зеленило десно од влезот на владиниот објект.

dobivaj vesti na viber

Стеблата очигледно се здрави и витални поради што не е јасно зошто се уништуваат.

drvjaIseceni

Неколкудецениските борови најверојатно пречат на погледот кон “ремек делото“ односно репликата на барок владината зграда.

drvjaIseceni1

Пред неколку месеци владината Служба за општи и заеднички работи донесе одлука за оградување на објектот со ограда вредна 700.000 евра, нешто што ниедна Влада не го направила досега, посебно ако како оваа се декларира за блиска сдо народот. Боровите по се изгледа беа пречка и за ова “барок“ дело во вид на ограда.

drvjaIseceni2

Маја Васева

Би можело да ве интересира

ЈП „Градски паркинг“: Не е во функција наплаќањето преку СМС порака

А1он

Советниците од опозицијата ја прекинаа седницата на град Скопје и порачаа – НЕ за бугаризација

Тројца осомничени за злоупотреби и фалсификувања при регистрација на автомобили во Скопје

А1он

Силниот дожд урна потпорен ѕид во скопска Пинтија

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Силно невреме во делови од земјава, во Тетово поплавени улици

Катерина Павлова-Николовска

Утре во Скопје посебен сообраќаен режим поради посетата на Ана Брнабиќ