ФОТО: Коце во чизми се бори со невремето

Од:

По невремето со силен ветер и обилни врнежи од дожд што го зафати Скопје вчера во попладневните часови, екипите на Градот Скопје, на јавните претпријатија „Водовод и канализација“, „Паркови и зеленило“, „Комунална хигиена“, „Улици и патишта“ и на Противпожарната бригада веднаш излегоа на терен и ги санираа штетите, соопшти Градот Скопје.

Се интервенирало на подзвозникот кај стоковната куќа „Мост“, на булеварот Александар Македонски, на клучката кај хотелот „Континентал“, на булеварот Србија, на подвозникот на улицата Павел Шатев, во делови од општината Кисела Вода, на подвозникот на булеварот Киро Глигоров, на булеварот Гоце Делчев кај зградата на МРТВ, на улицата Финска во Маџари и во населбата Автокоманда.

Градоначалникот на Скопје излезе на терен да изврси увид од штетите кои ги предизвика невремето.

Spravuvanje so posledicite od nevremeto (10)

Spravuvanje so posledicite od nevremeto (4)

Spravuvanje so posledicite od nevremeto (1)

Би можело да ве интересира

Се судрија две возила, во сообраќајката повредена е малолетничка од Скопје

Комшија чува кокошки во зграда во Скопје, не знаат каде да пријават – законот јасен, ни маче и куче не смее да се чува на тераса

Анита Петровска Рајковиќ

Уапсени двајца скопјани затекнати како се дрогираат во стан на дилер од Скопје – уапсен и дилерот

Четири лица нападнале и тешко повредиле скопјанец

А1он

Сообраќајка во Скопје, тешко повреден пешак

Вооружен грабеж на банка во Илинден, одземена е голема сума на пари

Александар Тодески