Фатен крадец при извршување на кривично дело

Од:

На патот за село Брусник, битолско од страна на полициски службеници од СВР Битола поради извршена кражба лишен е од слобода 44-годишниот Г.Т. од Битола додека ги внесувал украдените предмети во неговото патничко моторно возило „рено кангу“ со битолски регистарски ознаки, извести МВР.

По документирање на случајот ќе следи соодветна кривична пријава.

Би можело да ве интересира

74 малолетници исчезнале за три години – Македонија нема систем за брзо алармирање, помош се бара на Фејсбук

Анита Петровска Рајковиќ

Пунктовите за вадење лични документи утре и задутре ќе работат со полно работно време

Поради генерална проба за Министерскиот совет на ОБСЕ, утре посебен сообраќаен режим во Скопје

Предраг Петровиќ

Исчезна 14-годишна девојка на пат кон училиште во Скопје: Мајката со апел за помош

Орце Костов

ВИДЕО: Полициски службеници спасија тригодишно дете и тројца возрасни кои беа заглавени на жичарата на Водно

Предраг Петровиќ

Нема исчезнато бебе од клиника – пријавата е лажна, жената е приведена

Анита Петровска Рајковиќ