Едно лице загина во сообраќајката во скопско Трубарево

Од:

По тешката сообраќајна несреќа во скопско Трубарево, загина 40-годишен жител на селото Долно Лисиче. Тој починал на лице место откако 72-годишен скопјанец, со „бмв“ удрил во него и малолетен пешак.

„Во несреќата учествувале патничко возило ‘бмв’, со скопски регистарски ознаки, управувано од 72-годишнен маж од Скопје, малолетен пешак од с.Трубарево и мотор „баутијан“, управуван од 40-годишен маж од од с.Долно Лисиче, скопско, кој починал на местото на незгодата. Д.Д. и малолетниот пешак се пренесени во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде кај малолетниот пешак биле констатирани тешки телесни повреди, а кај Д.Д. телесна повреда“, велат од МВР.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа на СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот мотоциклист ќе биде предадено за обдукција.

Би можело да ве интересира

Петмина повредени во сообраќајка кај Струмица

Ана Ололовска

Двајца повредени при судар на камион и возило на МВР

Ана Ололовска

Две лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Ана Ололовска

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Тетово

Ана Ололовска

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, уште четворица тешко повредени

Катерина Павлова-Николовска

Фудбалската јавност од М.Каменица се простува од поранешниот капитен на ФК „Саса“ Перо Стојановски кој загина во сообраќајка

Ана Ололовска