Едно лице потешко повредено во сообраќајка на патот Неготино-Кавадарци

Од:

Во сообраќајна несреќа што се случила синоќа околу 20.30 часот, на регионалниот пат Неготино – Кавадарци, едно лице се здобило со потешки телесни повреди, додека три други лица се полесно повредени.

dobivaj vesti na viber

Сообраќајката се случила помеѓу патничко возило „ауди“, управувано од Д.П.(28), патничко возило „фолксваген голф“, управувано од М.П.(32) и патничко возило „ауди“, управувано од М.Р.(22), сите со неготински регистарски ознаки.

– Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот М.П., а нејзиниот сопатник С.П.(30), возачот М.Р. и сопатничката Т.М.(25), се здобиле со телесни повреди, констатирани во болницата во Неготино. Бил извршен увид на местото на незгодата, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Би можело да ве интересира

Загина пешак прегазен од „Ауди“ кај општинската зграда на Ѓорче Петров

Кристијан Ландов

Кај Железничкиот мост од водите на Вардар изваден маж во контактибилна состојба

Ана Ололовска

ВИДЕО: Запленети над 1100 метри мрежа и околу 100 килограми риба во Преспанското езеро

Кривична пријава за полицаец од Деве Баир за примање поткуп

Приведен криумчар на мигранти

Шестгодишно дете се удави во реката Пена

Ана Ололовска