Еден загинат во сообраќајката на патот Кичево – Охрид

Од:

Едно лице го загуби животот во тешката сообраќајна несреќа која што се случи попладнево на магистралниот пат Кичево – Охрид. Како што изјавија за „А1он“ од охридската полиција, несреќата се случила околу 14 часот, кај селото Добреноец.

„Едно лице го загуби животот. Во незгодата учествувале две возила со кичевски ознаки, едното е „фолваген пасат“, а другото е „сузуки марути“. Има и повредени патници, но засега нема информација за колку лица станува збор“, вели портпаролот на охридската полиција, Стефан Димоски.

Во моментов се врши увид предводен од јавен обвинител и полициски екипи. Има застој во сообраќајот во двата правци.

Би можело да ве интересира

Сообраќајот на регионалниот пат Струмица-Валандово во прекин поради сообраќајка

Татјана Ташкова

Верижен судир на три автомобили и комбе во Порта Влае

А1он

Пренасочен сообраќајот на патот Прилеп-Градско поради сообраќајка

Еден загинат и петмина повредени во сообраќајката на патот Куманово – Крива Паланка

А1он

Пет млади лица загинаа во директен судар на Ибарската магистрала

Татјана Ташкова

Пет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска