Еден загинат во тешка сообраќајна несреќа на патот Кичево-Охрид

Од:

Ноќеска, еден час по полноќ, 46-годишен маж од Зајас го загуби животот откако со возилото кое го управувал излетат од патот на делницата Кичево-Охрид информира Министерството за внатрешни работи.
.
Човекот починал на местото на несреќата, а лекар од Медицински центар Кичево констатирал смрт. Увид на местото на несреќата извршила увидна екипа на ОВР Кичево.

Би можело да ве интересира

Судир на мотор и автомобил во Карпош

Ландов

Истрага против две лица во Штип за тешка сообраќајна несреќа со смртни последици

А1он

ВИДЕО: Побарана повисока казна за возачот кој го усмрти битолчанецот Оливер, братот на покојниот повика на разумно постапување

Кристијан Ландов

(Интервју) Братот на загинатиот пешак: Имам многу што да му кажам на убиецот, боли што кражба на ќебапи е поценета од смртта на брат ми

Кристијан Ландов

Патнички воз удрил во автомобил кај Прилеп

Ана Ололовска

Протест за прегазениот битолчанец: „Срамна казна на убиецот на мојот брат“

Ана Ололовска